Pazar Günleri Açığız.                                                                              Endoskopik Görüntüleme Hizmetine Başladık.                                                                              Ekokardiyografi Hizmete Girmiştir.                                                                              Yeni Tanıtım Filmimiz Yayınlandı                                                                             

HAYVAN HİKAYESİ


Öncesi

Bodrum'da olta yuttuğu tespit edilen Oscar ( 5 yaşlı erkek Golden retriever ırkı köpek) saat 22:00 da kliniğimize getirildi. Radyografide özofagusta (yemek borusu) 9 adet Kıbrıs oltası olduğunu tespit ettik.Endoskopik muayene eşliğinde yutak bölgesine ters yönde dönüp batmış olan ilk oltayı aldıktan sonra yine endoskopi eşliğinde özofagusu operatif müdahale ile açıp (özofagostomi) her bir oltayı battığı yerden tek tek çıkardık. Bir miktar yosunu ve 9 adet oltayı 4 saatlik başarılı operasyon sonucunda özofagustan çıkardık.

 

Sonrası

 

Sabaha karşı 04:00 da kendine gelen Oscar kliniğimizden yürüyerek çıktı. Operasyondan sonra 3. Haftasında hasta sahibimiz Oscar' ın gayet iyi olduğunu belirtmekle kalmayıp oyun oynarken çekilen videolarını da bize gönderdi.